Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,621 až 16,635 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103659
    apa
    Účastník (Participant)

    papi  👍  🙂  , keď som predával Varadrevo rozhliadal som sa aj ja po čomsi čo nie je tak brutálne ťažké. Skúsil som Kawasaki Versys 300 a kebyže som nezdedil po synovi V-Stroma asi by bol malý Versys už doma.

    #103660
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Apa, pre teba by bol aj veľký Versys malý 😈 

    Dnes som zonamoval Betku s bližším urbanským ( 😈  = mestským) prostredím, zadný tlmič bude potrebovať pre môj ťažký bachor repas, ale zas pre jazdu postojačky je to špica.

    #103661
    apa
    Účastník (Participant)

    papibáči, až tak veľké rozdiely v rozmeroch 300 a 1000 nie sú 😎 :

    https://apa1.rajce.idnes.cz/a/1447522795

    #103662
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Reklama, len tak, komu sa nechce pumpovať:

    V Lidli som si všimol fasa kompresůrek za nejakých 12,aj niečo euro, dáva nejakých 8-10 barov.
    Prvý mi vydržal cca 8 rokov, druhý mám dva roky, fúka pomaly, ale iste, prívesy, motocykle, autá, traktor, bajcykle… Tlakomer tam stojí za hovno (ako všetky čínske), ale zvyšok obstojný.

    Za tú cenu dobré, na nete sú tie isté aj viacnásobne drahšie.

    Nepliesť s nejakými 2-3 barovými šmejdami určenými na smetisko, keré nedajú po dvoch použitiach barov ani jeden… 😁

    #103663
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Najlepsie bary su tie kde sa nalieva  😁

    #103664
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    1 at (technická atmosféra) = 1 kp.cm-2 = 0,980 665 baru

    myslim ze najnovsie sa poziva kPa 
    100 kPa = 1 Zanzibar 😁

    #103665
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Dáva nejakých 8-10 barov 😁 . tak tomu fakt neverim ma to problem nafukat zadnu gumu na gw na 3 atm

    #103666
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😁  No ano, ako som písal: keď niekto kupuje sračky určené na smetisko, môže sa mu stať, že „dofúka“ z 2,4 baru na 1,3 😁 

    Práve preto som pridal ten, kerý som pridal, ten je dobrý.

    Od zajtra sa ponuka mení, polemika končí. 😈 

    #103667
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Papi, kúp aj mne taký kompr a prisahám, že Ťa potom navštívím a dovolím, aby si mi spravil kávičku. Ok? 😁  😈

    #103668
    Mlhos
    Účastník (Participant)

    Papikam medzi ma natlacit  10 atm a ma na stupnici na pripojenom tlakomeri 10 atm nieje to iste

    #103669
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Milhaus, všetci vieme, ako je to s čínou.

    Ale je rozdiel, keď sa udáva 8 bar (v niektorých e-shopoch dokonca až 10 bar) alebo keď sa udáva u klasického šmejd-typu 2 alebo 3 barov.
    Aj keď obe spĺňajú trebárs len cca 60-70 % z udanej hodnoty, rozumný človek si vie vybrať.
    Dôvod, že som ten Lidl pridal, bol ten, že ten dobrý stál teraz menej, ako často stojí ten šmejd.

    Ja s týmto mnou doporučeným pravideľne natlakujem malú nádrž na 6 barov (= 600 kPa), viac som neskúšal, lebo som viac nepotreboval.
    K tomu všetky svoje vehikle „dolaďujem“ s tým mojim, motocyklami a malotraktorom počnúc až cez auťácke letné-zimné a kadejaké prívesy, kerých mám asi 5…

    Meriam vlastným starým spoľahlivým ČSSR-tlakomerom z kamiónu, mám aj druhý z našej starej Škodovky, aj tretí od kamoša zo servisu, tie majú stupnice do 3 a 4,5 barov, ale v danom rozsahu  merajú všetky prakticky  rovnako, nie, ako čínske.

    To, že sú aj kompresorky šmejdy, som písal v prvom príspecku, že všetky čínske tlakomery sú nafigu, som písal tiež. Ty si z toho asi hovno pochopil a polemizuješ tu o tom hovne, čo si z toho pochopil.

    Ja píšem o tomto, stačí to, aby si z toho niečo pochopil, geňiuš? 😁 

    #103670
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    No, a mám po kompresore. 😟  🙂

    #103671
    Hog
    Účastník (Participant)

    Asi áno .  Protože ta akce v Lídlu byla alespoň u nás v čechách končí dneska, t.j. v úterý. 😠  🙂

    #103672
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Kompresory, asi posledný diel románu o nich:

    Ten kompresor som v LIDLi videl minulý týždeň v sobotu, teda v deň, keď som príspevok o ňom pridal.

    V nedeľu, keď sa Orol ozval, bol LIDL zavretý a od pondelka sú nové akcie…

     😈  Zaujímavé a zázračné sú čínske produkty, napríklad krabica môjho prvého kompresoru, na obale 10 bar, na fotke kompresora na tej istej krabici však je 7 barov:

    Na mojom prvom kompresore (zlatej farby) z tej krabice však je nálepka s 10 barmi, ten červený je, čo som kúpil cca pred dvoma rokmi, keď som myslel. že ten žltý po ôsmich rokov doslúžil.
    Lenže potom som zistil, že preto nedofukuje, lebo hadička má nepostrehnuteľnú pozdĺžnu trhlinu. Keď som hadičku vymenil, znova dofuckuje minimálne na tých na 6 barov.

    Ten „nový“ červený má udaných 8 barov, tiež je v pohode, nepredám ani jeden. 😈 

    To v žltom kruhu je jadro z jedného toho šmejdového, dostal som to od jedného geriatrického kaskadéra darom, že nič sa s tým nedá dofúkať a ja ako kutil, využijem z neho aspoň motor… 😁 
    K využitiu motora (12 V) som sa ešte nedostal, ale plány sú. Nie kompresorové, len také modelárske…

    A konečne aby som pridal aj niečo dôležité:

    KOZEL, na zdravie! 😁 

    #103673
    ahojko
    Účastník (Participant)

    Papi,

              👍

        nazdravie !

    Som prave po namontovani noveho kardanu 

    namiesto mojich zodranych casti kolena, čížeby

    sa mi teraz takych zo 10 Kozlov zislo na utlmenie

    bolesti, ani na pisoar by som nemusel, mam

    zavedeny katether, sestricky by sa nabehali

    pri vyprazdnovani toho maleho plast sačíku…

                                   😈

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,621 až 16,635 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri