Connect with us

40+ – tu sme

Domov Diskusné Fóra Kaviareň 40+ – tu sme

Označené ako: 

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,756 až 16,770 (z celkového počtu 16,926 )
  • Autor
    Príspevky
  • #103794
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Papi, ja sa hlásim ako spolujazdec. Uvidíš, my to dáme. Len po zadnom, neboj. 😁  😈

    #103795
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Orol, kua, nestraš! 😁  😁  😁

    #103796
    ahojko
    Účastník (Participant)

    …Papi, ja sa hlásim ako spolujazdec. Uvidíš, my to dáme. Len po zadnom, neboj…

     
    Ak sa takýto stunt s vami dvoma v tom Semerove

    ma naozaj odohrat, tak to definitivne pridem!

                            😶 
    #103797
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Ahojko, neblázni, to by sme zničili pani Orlovú. Vieš, aké ťažké je vyprať také velikánske slipy, ako nosí Orol? 😁

    #103798
    ahojko
    Účastník (Participant)

    👍       😁 

      a ja reku ze si prides pozicat na ten stunt mojho mastodonta …

                                         🤐

    #103799
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Nenosím slipy. 😁

    #103800
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Kua, nevyšlo mi to Semerovo. Pritom som sa tak chystal, ako nikdy nikam. Keď tam bol niekto, čo si myslím, že bol, nech dá nejaké fottó. Papi ideš. 🙂  👍

    #103801
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😁  Čakal som asi len na pokyn.

    Kozel, na zdravie! 😈 

    Orol, nemuseli by sme po zadnom, Tomáš bol a zožal veľký úspech.

    Jeden namátkový narychlo-papi-zostrih:

    #103802
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    Prebehol som tému o záchranárskej motorke Africa-Twin na motorájde, žasnem, aké „odborné“ komenty sa tam objavia… 😁 

    Viackrát som videl v Maďarsku záchranárske motorky zasahovať, napr. raz na totálne upchatej ceste na budapeštianske letisko „Ferihegyi gyorsforgalmi út“, raz pri Balatóne v zápche. Žiadna sanitka tam nemala šancu sa dostať, aj lekár na motorke sa sotva predral. Žiaľ, v Budapešti to už bolo pre viacerých beznádejné, ale pri  Balatóne pomohli.

    Sám mám známych až dvoch lekárov, čo sme spolu už veľa najazdili, „Doki“ z novozámockej nemocnice sa dokonca aktívne podielal na záchrane môjho brata po vážnej nehode, takže špekulovať nad tým, či sa nájde lekár s A-čkom je asi zbytočné…
    Nájde sa, je ich veľa, aj lekár je len človek… 😈 

    Ja rýchlu pomoc pomocou motocykla jednoznačne vítam.
    Nešpekulovať, jak Anča s pičú, nech je ich stále viac!

    U Maďarov sú už desaťročia pravideľní účastníci aj väčších motozrazov:

    #103803
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  U vlastencov budem zas nepopulárny, ale ešte k tým Maďarom:

    Tie moto-záchranári sú súčasťou štátneho systému, sú financovaní jednak štátom, jednak majú vlastnú – vraj vzorovo transparentnú – nadáciu.

    Harley z fotky vyššie je už samozrejme vyradený, dnes používajú Hondy ST 1300 (= PanEuropean), VFR 1200X (= Crosstourer), Yamahy ST 1300 a nejaké maxiskútre.

    Veľká časť z nich je pripravený zasiahnúť aj na vlastných motocykloch, ich spôsobilosť sa musí preukázať nie len kvalifikáciou, ale aj tvrdými jazdnými skúškami.
    Riadia sa teda prísnymi pravidlami a veľa od nich toho prevzalo aj zahraničie.

    Podstatné je, že podľa štatistík sú v 2/3 prípadoch na mieste nehody skôr, ako sanitky a skorá odborná pomoc je neoceniteľná…

    Pre zaujímavosť som šlohol „kus“ zo stránky nadácie, kto nevie po vengersky, „saját motor“ je vlastný motocykel.

    http://mentomotoralapitvany.hu/motoros/a-motorosok/

    #103804
    Retro
    Účastník (Participant)

    Na okruhoch v Írsku sú prítomní „Flying Doctors“, ktorí po štarte vyrážajú do prvého kola za jazdcami. Počas preteku sú schopní zo svojich stanovíšť  doraziť k nehoda za pár sekúnd. Sú to takí istí strelci ako pretekári. Priekopník tejto myšlienky a najznámejší doktor John Hinds sa zabil pri pretekov v Skerries.

    #103805
    Bielyorol
    Účastník (Participant)

    Samozrejme aj ja som za.  👍 Dokonca minulý týždeň dávali  na maďaroch v tv novinách, že rozbehli aj prevoz orgánov a krvi po celom Maďarsku na motorkách. Ale to by som už klamal o aké značky išlo. Podstata je tá služba. 🙂  👍

    #103806
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😈  Idzem ti do gúgla, aby som neumrel sprostý – no a naskočí mi nápis „Prvý školský deň 2020“ … 😁 

    A od týchto sa ja mám učiť ?! 😁 
    #103807
    ahojko
    Účastník (Participant)

    🙂
     
    no Google zapocital asi aj dnesny den na SK 

    lebo vsetci INTERNATNICI A ČKY sa prave

    ubytovavaju, a to je uz pre nich zaciatok skoly…

    Ja oslavujem s bratom tento vyznamny den, 

    kazdy rok, ze do skoly nemusim… PARAADA!!!

                                😈

    #103808
    przwjhrjaujzepieztjte
    Účastník (Participant)

    😁 A v januári či februári v roku 2020 nikto nechodil do školy?

Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16,756 až 16,770 (z celkového počtu 16,926 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.

Partneri