Connect with us

Spravodajstvo

Legendárna značka BSA sa v roku 2022 vráti s modelom Gold Star!

Publikovaný

on

BSA sa vracia na scénu! Po rokoch sa na trh vráti legendárna značka, ktorú z popola pozdvihla spoločnosť Mahindra Group, čo je jeden z najväčších zástupcov automobilového a strojárskeho priemyslu v Indii. Po úspešnom návrate Royal Enfieldu sa teda môžeme tešiť aj na motocykle s logom Birmingham Small Arms, čiže BSA.

Aby bolo jasné, že svoj návrat na trh myslí BSA seriózne, tak budúci rok sa môžeme tešiť na úplne nový model BSA Gold Star. Jednovalec o objeme 652 cm3 sa začne vyrábať v januári a do predajní by sa mal dostať v marci 2022.

Prvé fakty o BSA Gold Star

Kvapalinou chladený jednovalec s DOHC rozvodom ponúkne 45 koní pri 6000 otáčkach a krútiaci moment 55 Nm pri 4500 otáčkach za minútu. O spracovanie zmesi sa postarajú štyri ventily a dvojica zapaľovacích sviečok. Aj vďaka tomu motor splní emisnú normu Euro 5, čiže je viac než pravdepodobné, že sa s ním stretneme aj u nás na starom kontinente. Servisný interval bude 10000 km a motocykel bude vhodný pre kategóriu A2.

Prenos výkonu bude mať na starosti päť stupňová prevodovka. Na zastavenie tu bude jeden 320 mm kotúč s dvoma plávajúcimi strmeňmi vpredu a jeden 255 mm kotúč jedným piestikom vzadu. Brzdy dodá Brembo a ABS bude samozrejmosťou v základnej výbave.

Predné teleskopické vidlice s priemerom nosníkov 41 mm, tak ako aj zadné tlmiče budú nastaviteľné v piatich polohách. Osemnásť palcové koleso vpredu a 17-tka vzadu majú krásny klasický výplet. Pretože klasický výplet ku klasickému motocyklu jednoducho patrí. O obutie sa postarala Pirelli s pneumatikami Phantom Sportscomp.  Váha motocykla s náplňami má byť 213 kíl, nasucho len 198 kíl a nádrž zoberie 12 litrov paliva.

Dodávať sa bude v piatich farbách a to červenej, striebornej, čiernej, zelenej a pamätnej striebornej nazvanej Silver Sheen.

Už na prvý pohľad BSA Gold Star vyzerá na hodenú rukavicu pre klasické motocykle. Technické špecifikácie sú zaujímavé, dizajn je viac než luxusný a pozadie značky dáva tušiť, že cenovo sa budeme pohybovať niekde okolo Royal Enfieldu. Tým pádom by sa nám mohla do rúk dostať ďalšia cenovo dostupná klasika. Ostáva teda už len dúfať, že ho niekto privezie aj ku nám. Brali by ste túto klasiku do garáže?

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri