Connect with us

Testy a recenzie

Test Piaggio MP3 300 vs. Beverly 400: dáva 3 kolesový skúter zmysel?

Publikovaný

on

Test Piaggio MP3 300 Beverly 400

Skúter a mesto, to je takmer dokonalé spojenie. Ide najmä o malé rozmery, nízku váhu, ťažisko a tým pádom aj výbornú manévrovateľnosť. To sú prednosti skútrov. Čo však, ak na takúto motorku pridáte o koleso naviac? A tým pádom aj na šírke a hmotnosti? Dáva takáto mašina ešte zmysel? To sme sa snažili zistiť v porovnávacom teste, do ktorého sme postavili proti sebe sesterské duo zo stajne Piaggio: MP3 300 proti Beverly 400.

Tak ako teda, dáva MP3 zmysel?

Krátka odpoveď je áno, dáva. A veľký. Tie dve kolesá v predu sa totiž starajú o lepšiu stabilitu v meste aj na miestach , kde by ste to nečakali. Napríklad typické nerovnosti v centrách, alebo šmykľavé kolajnice električiek. Tu všade vám MP3 dáva ďaleko väčší pocit istoty. A toto ocenia najmä vodiči, čo presadnú na tento skúter z áut. On totiž nevyžaduje vodičák na veľkú motorku. A to je možno aj chyba, pretože pocitovo to je stále motocykel a nič iné.

Súboj MP3 vs Beverly

Toto je zápas dvoch svetov, pretože aj keď sú od jedného výrobcu, ich cieľovka a prejav sú iné. Beverly je klasický skúter, ktorý je vo verzií 400 aj poriadne živý. Fakt dynamické žihadlo do mesta. MP3 300 je na tom podstatne horšie, darmo tá váha sa musí niekde prejaviť. Preto ak hľadáte vyššiu dynamiku, siahnite po verzií 500.

Rozdielny je aj posed. MP3 je fakt pohodlné vozenie, kde sa vyvalíte i idete. Beverly je najmä pre vyšších jazdcov skutočne malá motorka. Najmä vzdialenosť od čelného skla po sedadlo je malá, fakt je to niečo, čo si musíte vyskúšať, než si poviete s touto taliankou ano.

Ale asi ten najväčší argument bude cena. A tá hrá v prospech Beverly. Pri MP3 si priplácate za technológiu prednej nápravy s dvoma kolesami a zaveseniami. A celkovo sa najmä pri vyšších kubatúrach dostávate až na úroveň, ktorá môže znamenať pre niektorých potenciálnych kupujúcich stopku.

Takže ktorý skúter teda?

Choďte a vyskúšajte si oba. Či je vám Beverly dosť veľké, alebo naopak, či na vás MP3 nepôsobí ako veľká ťažká opacha. V každom prípade, obe mašiny stoja za vašu pozornosť, je to len o tom, ktorá vám viac bude sedieť. Viac informácií už tradične nájdete v našom video teste hore.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri