Connect with us

Turistické články

Žena na motorke a do Albánska? Pre Kiku žiaden problém!

Publikovaný

on

Albánsko na motorke

Albánsko zatiaľ nepatrí k vychyteným turistickým destináciam. A úprimne, je na to niekoľko dôvodov. Ale to vôbec nevadí motorkárom, ktorí práve takéto destinácie vyhľadávajú. A k nim patrí aj Kika so svojím priateľom. Povedali si, že by to chcelo precestovať aj tento kúsok Európy a tak sa v roku 2021 rozhodli, že už nastal ten čas. Nabalili svoje KTM, zobrali ďalších dvoch kamošov a vydali sa na cestu.

Aké to bolo cestovanie, čo všetko zažili a vlastne, aké je dnešné Albánsko z pohľadu motorkárov? To všetko sa dozviete v najnovšom videu:

Aké je Albánsko z pohľadu motorkára?

Rozmanité. Ak máte radi jazdu len po asfalte, tak toto asi nebude úplne ono. Lebo kvalita ciest je tu všeliaká (veľmi diplomaticky povedané). Ale ak svoj adventure bike radi prevetrávate aj mimo spevnené cesty, tak toto je to pravé. Niekedy, ako môžete vidieť vo videu, je to až extrém. Ale opäť platí, že toto treba zažiť. Do Albánska sa na severe dostanete cez Čiernu Horu, ktorá je taktiež nádherné miesto pre motorkárov aj keď s podstatne lepšou infraštruktúrou.

Albánsko je doslova posiate betónovými bunkrami z čias komunizmu. Dnes už chátrajú a slúžia skôr ako memento temnej ale nedávnej minulosti. A jej pozostatky je vidieť všade, keďže krajina sa len pomaličky spamätáva a dvíha svoju životnú úroveň. A možno aj to je dôvod, prečo je turistami zatiaľ len veľmi málo navštevovaná. To na druhej strane hrá do karát cestovateľom, čo nemajú radi masovky. Ak sa radíte k nim, táto krajina sa vám bude páčiť. Najmä, ak ju navštívite na motorke.

Ak máte záujem absolvovať podobný trip, ale netrúfate si niečo podobné absolvovať ako sólo jazdec, kontaktujte motoadv4you, vedia vám to zorganizovať a splniť cestovateľské sny.

Fotogaléria roadtrip Albánsko

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri