Connect with us

Spravodajstvo

Triumph prichádza s edíciou Chrome Collection

Publikovaný

on

Triumph je výrobca motocyklov z britských ostrovov. Na čo si spomeniete, keď vám táto značka príde na rozum? Zrejme sú tu 2 hlavné tábory. Prvá skupina si spomenie na charakteristické trojvalce. Tie sú hlavne doménou moderných športových a turistických modelov. A potom je tu druhá skupina ľudí. Tí, ktorí nedajú dopustiť na klasické nadčasové modely. Pre tých prichystal Triumph doslova chrómové porno.

Britský výrobca si v klasickej rade motocyklov dáva špeciálne záležať na prémiovom vyhotovení a spája moderné technológie s nadčasovým dizajnom. Svojim spôsobom chcú pôsobiť ako výrobca zákazkových motocyklov. Chrome Collection tomu dáva ešte ďalší rozmer. Táto edícia bude v ponuke len tento rok a prináša 10 modelov v novom šate. Na výber budú motocykle z rady Modern Classic a z rady Rocket 3 (mrkni si test tejto lokomotívy) . V takomto štýle sa ťažko hľadá konkurencia. Všetky stroje dostali ešte väčší punc individuality a charakteru.

Úplne pochrómované nádrže, ktoré sú súčasťou modelov Bonneville T120, Scrambler 1200, Bobber, Speedmaster, Thruxton RS café racer a oboch modelov Rocket 3 predstavujú úroveň rúčnej finalizácie a detailingu. S každou jednou nádržou je o 5 hodín viac práce, ako s klasickou lakovanou nádržou.

proces úpravy

Najdôležitejšia práca spočíva v príprave kovovej nádrže. Klasická nádrž sa leští pred lakovaním približne 20 minút. Pri edícii Chrome tento čas narastie až na 3 hodiny. Všetko robí ručne špecializovaný personál. Každú nádrž pripravujú jednotlivo. Ide o technicky náročný proces, ktorý zahŕňa čistenie ultrazvukom, poniklovanie základnej vrstvy a konečné spracovanie finálnej vrstvy. Nasleduje náročný proces nanášania farby, lakovania a leštenia.

Výsledok stojí za to, pretože vo výsledku ide o umelecké diela. Cena týchto modelov o niečo podrástla, bavíme sa však o niekoľkých stovkách v závislosti od modelu. Ak by si aj nebol fanúšikom tejto značky, stavím sa, že za takouto motorkou sa otočí jednoducho každý.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri