Connect with us

Nezaradené

BMW dosiahlo historicky najvyššie predajné čísla

Publikovaný

on

Oslavy storočnice

BMW je tu už 100 rokov, čo je veľký dôvod na oslavu. Keď započuješ skratku BMW, každý z nás si niečo vybaví. Či už motor boxer alebo GS-o, alebo M-kové rakety, ale taktiež skútre a aj ten posledný elektrický počin, ktorý pôsobí ako červík v peknom jabĺčku, ktorého tam fakt nechceš.

Za históriou značky nájdeme dnes už legendárne modely motocyklov, ktoré si pripomíname dodnes. V súčasnosti ale oslavuje storočnicu. Za redakciu a všetkých motorkárov značke gratulujeme a prajeme šťastie do ďalších sto rokov a ďalší technologický posun, nové žihadlá na cesty aj mimo nej. Prezradím Vám, že podľa čísiel to vyzerá nádejne.

Nemecká prosperita

Ten najkrajší darček naHundert Jahre – má v podobe rekordného čísla v predaji svojich motoriek za rok 2023. Bavorský výrobca dodal v minulom roku zákazníkom na celom svete 209 257 motocyklov a skútrov. To číslo predstavuje najvyššie hodnoty dosiahnuté v histórii spoločnosti. Počet narástol o pôsobivých 3,1% viac ako v predchádzajúcom roku.

Zatiaľ, čo čísla vzrástli plošne, Európa, Ázia a Latinská Amerika boli najhorúcejšími trhmi.
Európa, ako celok zostala zďaleka najsilnejšou. Podľa všetkého tomu pomohol aj príchod nového BMW R 1300 GS. Prosperujúce čísla dosiahla najmä východná Európa so 6000 predanými kusmi v regióne, čo je viac ako dvojnásobok počtu predaných kusov v danom regióne v roku 2022.

2024

Vstup do roku 2024 s obohatenou ponukou spomínané BMW R 1300 GS, retro roadster BMW R 12 nineT a R12 inšpirovaný cruiserom, zaručujú priestor na ďalší rast. Nie je prekvapením, že populárne modely GS boli silnými hnacími silami výkonnosti roka. Pričom modely R1250GS a GS Adventure boli zodpovedné za približne 56 000 predaných kusov. To je fakt slušné číslo.

Najnovší dobrodružný prírastok BMW R 1300 GS, prispel ďalšími 4528 predanými kusmi po silnom jesennom vydaní. A Superbike BMW S1000RR tiež zaznamenal nárast predaja o 13,9%, čo možno naznačuje oživenie trhu v triede. A my môžeme len dúfať, aby spoločnosť vypočula túžby zákazníkov a prinášala nám ďalšie storočie tak skvelé motorky a boxer ktorý nikdy nenahradia tužkové baterky po stranách.

Die besten Wünsche für MOTOBULHAR und MOTOCYKEL.SK

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Najčítanejšie

Partneri