Connect with us

Články užívateľov

Hlohovecké halušky, alebo ako Raptor pokrstil Nasťu

Publikovaný

on

Ja viem, že už som trápny, keď druhý raz v priebehu týždňa píšem takmer o tom istom. Žiaľ tento krát som už ani zďaleka nemal toľko šťastia ako prvý raz.

Glonek ma ukecal na krásny piatkový výlet do Hlohovca na halušky a veci s tým súvisiace. Rozradostený som sadol na Nasťu, ktorá sa po štyroch dňoch v garáži viditeľne potešila slniečku. Cez dediny do Nitry. Pohodová jazda, cesta plná zákrut. Vychutnával som si ich 80-100. Nitra. Dediny, zákruty, Hlohovec. Dnes je tak fasa deň. Slniečko, kašľať na to že fúka nepríjemný bočný vietor. Konečne osobne spoznám Gloneka, Zombieho a Čučpa (aj Andulku, ale to som ešte vtedy nevedel).

Po Hlohovci pekne ganz langzaaaam (40-50), nepoznám to tu tak sa nebudem ponáhľať aj tak neviem kam mám vlastne isť. Pri budove českého veľkoobchodného reťazca vidím odbáčať tmavú plechovku cez môj jazdný pruh na parkovisko. Pribrzdil vo svojom pruhu. FASA! Vidí ma, jemne pridám nech nemusí čakať. Sedem metrov predo mnou zrazu zatočil a vbehol do môjho jazdného pruhu. Brzdil som všetkým možným aj nemožným (aj mihalnicami o vzduch). Nakláňal na stranu. No hovno! Zobral ma ľavou časťou predku. Púšťam sa nohami a vyhadzujem sa nad plexi (ostalo celé, poisťovňa sa poteší) a šup ho vzdušným odpichnutým ritbergerom k obrubníku. Po absolvovaní salta sa dívam cez prilbu jak sa ten blbý obrubník ku mne furt blíži. No zastal mi asi 2 metre pred očami jak durandzie. Na chrbte v polohe mŕtveho chrobáka naradostený zisťujem že mi nič nie je, hehe. Len ľavá píšťala trocha narazená a pobolieva. Kosti celé. Svaly poslúchali. Na prilbe pár škrabancov. Pomaly vstávam. Pribieha ku mne vodič tmavej plechovky. Pýta sa ma čí mi niečo nie je. Ignorujem. Idem ku skolenej Nasti.
Krvácala na zeleno. Ležala na pravom boku a kamarátsky žmurkala na mňa smerovkou, že snáď je to len momentálna indispozícia. Vytiahol som kľúč a milosrdne ju poslal do ríše snov. Medzitým zasrané tmavé staré Mitshubishi grcalo čierny olej na asfalt.

Krvácala moja duša (a trochu aj noha, čo som vtedy ešte nevedel). Pozerám na vodiča. Chytá ma strašný hnev, ale vzadu vidím malé decko priputané k detskej sedačke, ktoré malo snáď ešte väčší šok ako ja. Dobre, piááánko žijem, som celý, nebudem gradovať náladu. Pýtam sa ?polovodiča? takú netradičnú otázočku či je slepý?
?Nevidel som vás. Pozeral som sa vedľa na červenú Felíciu.!
Revem na neho, že ma mohol zabiť. V tom jeho vyholený o hlavu nižší spolujazdec do mňa skočí. Už sa zberám že mu natiahnem, keď ho ukľudňuje polovodič.
Nepobili sme sa hoci, bol fasa dôvod. Najviac prskal jedy najmenší z nás Zombie, (napoleonovský komplex asik, heh) ktorý došiel aj z Glonekom o niečo neskôr. Asi by sa pustil do toho chuja a nakopal šróbami, keby som ho nezahaltoval. Bol som rád, že som, ale človek je od prírody tvor nevďačný. Pri pohľade na Nasťu ma chytalo zúfalstvo. Sezóna poriadne ešte ani nezačala. Okolo budú behať mašiny a ja môžem akurát tak slintať kvôli jednému bibasovi čo sa nepozerá tam, kde má. Darmo ma Glonek utešoval (a mal svätú pravdu) že je dôležité, že sa mi nič nestalo. Môj sen na ktorý som ŤAŽKO makal, ležal v mláčke ?zelenej? krvi.

Škody. Hmmm odkiaľ začať a nedostať pri tom depresiu. Predný blatník v ťahu. Oba bočné plasty načaté. Sklo svetla rozbité, predný plast na sračky. Parkovačka sa tiež rozhodla že ju nebaví byť súčasťou motorky. Kolenom som ?vyrovnal? ľavú časť nádrže (resp. zväčšil prelis na koleno) a načal ľavý plast z opačného konca. Predné vidly ohnuté smerom dnu aj na stranu. Ľavému kotúču sa od strachu vykrivil charakter. Okuliare pukli závisťou, že zadná smerovka sa ?vytunovala? od motorky preč. Zadné madlo sa hrdinsky zahryzlo do asfaltu v snahe ochrániť výfuk čo sa mu podarilo. Či puklo srdce aj chladiču zistím až po pitve, snáď to bola len nejaká hadička. Určite bude pokrivená aj celá kostra. Motor sa zdal nedotknutý alebo je to len moje naivné želanie. Veľmi sa teším na názor odhadcu z poisťovne a dopredu sa teším aj to, ako sa s ním pohádam za KAŽDÝ JEDEN čo i len škrabanček. Motorčeka bola viac menej ako nová. (aj Luky povedal pri výmene náplní že sme kúpili nový stroj). Musím povedať, že padáky zachránili VEĽMI veľa. Na dopravákov sme čakali myslím vyše dvoch hodín, lebo v tejto banánovej republike to je tak, že musíš na mieste skapať, aby tam prišli viac-menej hneď. Prirodzene nie je ich vina, že ich je nedostatok.

  

 

 

 

Po príchode domov ma čakala matka na pokraji zrútenia s dojmom, že slávnostne prestanem s motorkami. Čakanie na Godota heh… Scéna ako vyšitá z telenovely, v ktorej by si určite rada zahrala istá bohatá pani z Pereša. Detaily neuvádzam, lebo by som mal vyššiu sledovanosť ako ona hehe…

Záver….. Táto motorka mi prirástla k srdcu. Možno preto, že bola moja ozajstne prvá. Spravil som na nej 1500 jarných km plných voľnosti a pocitu slobody. Nepasovala sa so mnou ako moja chvíľková Jawka 350 a nemal som z nej stresy ako zo šéfovej švajčiarskej TDM (ale to bolo dané technickým stavom). Varadero je stroj ktorý vás hýčka od nôh v závetrí cez zadok v prijemnom širokom sedle, až po vzpriamený posed za turistickým plexi. Je to motorka ktorá podľa mňa veľa odpustí a potiahne, keď treba. Je to stroj, ktorý mne viac menej začiatočníkovi sadol do ruky a prirástol k srdcu …. a teraz stoji rozbitý pod šopou. Ak by som bol baba, tak asi rumázgam ako polka kina keď, 15 minút zomieral Winnetou.
Dávajte si prosím Vás pozor. Nejde len o to, aby ste nejazdili rýchlejšie ako váš strážny anjel dokáže lietať. Bolo by celkom vhodné, keby strážni anjeli polovodičov sústredili ich očne buľvy na cestu a dianie pred sebou.
Idem skúsiť spať a nesnívať. Kiež by to bol len zlý sen.

45 komentárov

45 Comments

 1. Centauro

  24. apríla 2005 at 16:10

  Chudak raptor. No to by som ja nechcel zazit. Ale hlavne ze ty si to rozchodil. Hod sem viac fotiek.

 2. eXeBaT

  24. apríla 2005 at 16:15

  A to sme sa v ten deň bavili o chumajoch za volantom. Nikoho by nebolo napadlo, že budeme mať obaja v ten deň aj nehody. A zase sa našli dvaja hlúpaci v plechovkách.

  Hlavné Raptor, že sa tebe nič nestalo. Pred dvoma hodinami padol v Martine ďalší motorkár. Má niečo s nohou a idú ho operovať.

 3. raptor

  24. apríla 2005 at 19:20

  do p**e, takymto tempom…. ach jaj :63:

 4. eXeBaT

  24. apríla 2005 at 19:34

  raptor

  Ako som sa dozvedel v telefóne, plechovkár mu vraj nedal prednosť a preletel cez neho. V bezvedomí ho previezli do MFN.

  Som zvedavý, ako dlho to bude trvať v tvojom prípade s poisťovňou a ako sa k tomu postaví vinník.

  Držím palce. Priebežne informuj. Mal si šťastie v nešťastí.

 5. raptor

  24. apríla 2005 at 20:52

  prave som sa dopocul ze plechovkar bol pod vplyvom alkoholu… ☹️

 6. eXeBaT

  24. apríla 2005 at 21:03

  raptor

  V takom prípade aj keby si mal mať určitú mieru zavinenia na nehode aj ty, to padá. Kvôli alkoholu preberá celú zodpovednosť na seba on. Takže sa nemusíš obávať akéhokoľvek vykrúcania sa z jeho strany, prípadne jeho opačnej výpovede v tvoj neprospech.

  Teraz je už iba na poisťovni, koľko zo škody mu dá uhradiť. Totižto plnenie poistnej udalosti berie poisťovňa na seba a v prípade alkoholu určitú sumu „v závisloti na množstve alkoholu v krvi“ vymáha od vinníka. Mám takú skúsenosť, že už pri 0,4 promile vymáhal Alianz od vinníka 100% škody od vinníka.

 7. raptor

  24. apríla 2005 at 23:00

  exe pockaj toto som sem dal omylom, tykalo sa to ineho motorkara na RR ktoreho dnes sejmul podnapity plechovkar.. tiez nedal prednost

 8. eXeBaT

  24. apríla 2005 at 23:04

  raptor

  Škoda, mohol si to mať jednoduchšie 🙂

 9. vidicon

  25. apríla 2005 at 6:49

  Raptor, ked toto citam, menim vsetky farby. Neviem, ci by som sa ovladol. Uplne vo mne kypi zlc! Kurna, doprial by som tomu hajzlovy, aby mu na dialnici niekto odstrelil pri plnej rychlosti prednu pneumatiku a nech sa dobre vyvala, svina slepa. Ak ta nevidel, mal si mu vypichnut oci, ved nacom mu potom su!

 10. aver

  25. apríla 2005 at 7:19

  ahojte, vidiicon ma pravdu ako vzdy, je to sila, ako nektory vodici nedavaju vobec pozor, a darmo my budeme davat pozor, staci nejakeho debila stretnut a uz… joj ale hlavne je ze sa ti nic nestalo, tej motorky mi je luto, viem si predstavit tvoje zdrvenie ked si ju videl tak „krvacat“ a urcite si sa na nu tesil ako ja na svoju prvu sa tesim. no davajte pozor ludia zlaty, lebo to dneska ne sranda na cestach!

 11. masina

  25. apríla 2005 at 16:06

  raptor Mama ťa musela poriadne zjeb.ť.Aj mňa to 100 percent čaká čo aj teba.Každý musí na motorke jebnuť.Idem kúpiť crosu,nejakú 125 a keď sa budem na nej učiť k***tiny tak 100 percent jebnem.Crosa je crosa,ale dokáže robiť divy.Čau a drž sa.

 12. aver

  25. apríla 2005 at 16:09

  masina tak ked sa budes ucit na tej kroske koko..ny, a skakat na nej a neviem co setko tak skus si tak troska preplanovat aj ako skonci ten dopad na zem 🙂 ne len odlepenie sa zo zeme, to iste plati pri jazde na zadnom kolese 🙂 tak lachko si mozes ublizit ze… no uvidis sam, ja ti prajem vela blaznenia bez nehod 🙂

 13. masina

  25. apríla 2005 at 16:18

  aver Si ešte tu?Ešte len ju idem kúpiť.Ty máš nejakú mašinu?Mám ešte len 17,tak by som bol nerád keby som sa vyj**l hneď na prvej jazde.

 14. raptor

  25. apríla 2005 at 17:45

  vidi zas mozem len skonstatovat ze mas pravdu, mal som mu jednu prij**t rovno, na mieste bol vysraty mektal koktal nevedel kde je sever a dnes do telefonu (on mi nezavolal este ani raz) ze zaplati mi len 500 sk za prevoz do ZM a ze prevoz zo ZM do BA (2600sk dokonca bez bloku zo zlavou) musi zaplatit poistovna, ked mi nezaplati nevadi, dam si to zdovodnim pisomne pojdem za nim dam mu precitat ten papier a bud preplati alebo mu taku prij**em…. nervy mi tecu, dnes mi palo szilard povedal len sa na to trochu pozrel ze to je totalka ☹️

  slak ma triafa…. k***t slepy!

 15. eXeBaT

  25. apríla 2005 at 17:56

  raptor

  Normálne som sa rozladil pri čítaní a to som vážne zdržanlivý. Buď si človek prizná chybu, postaví sa k problému a bude ho riešiť, alebo mu fakt iba poriadne natiahnúť nech sa uvedomí.

  A čo tvoja výstroj? Treba to dať do zápisu na polícii aj v poisťovni. Ja som zabudol dať rozbitý mobil, povedal som si, že pohoda, málo peňazí, nič sa nedeje. Ale dnes by som mu dal zaplatiť aj prach medzi tlačítkami! Hajzlovi!

 16. raptor

  25. apríla 2005 at 18:28

  myslis ze dva male skrabanceky na prilbe plus 3 na plexi mi poistovna zaplati, roztrhnute rifle (ano viem akurat som si pozical na poriadne handry) telefon uz mam 2 rocny a neposluchal davno pred tym, ja naozaj nechcem nic viac len to na co mam narok, nechcem podvadzat chcem len svoje peniaze, dnes sa na to pali szilard pozrel bajocko a hned zahlasil totalka… ide ma jebnut :*( a este k***t bude hrat frajera v telefone

 17. eXeBaT

  25. apríla 2005 at 18:46

  raptor

  Ja som myslel kombinézu a pod., no ale už teraz viem 😉

 18. raptor

  26. apríla 2005 at 6:35

  exebat mal som na sebe motobundu a len laket je trosku oskrety a zaspineny

 19. vidicon

  26. apríla 2005 at 11:28

  raptor

  ked bude hrat frajera dalej, daj vediet spolu s jeho adresou, ani nemusi vediet, kto ho navstivil a preco, ale bude na to na vozicku dosmrti spominat, hajzel smradlavy…

  Palo je cez motorky macher, ale nevidim dovod, preco totalka, ak je motor neposkodeny. To najhorsie moze byt, ze budes menit ram, plasty a vidlu, ale to stale nie je totalka. Palo sa len rad zo zaciatku rozculi a potom to zundraco opravi :64: Drzim palce a ak budem mat ako, rad pomozem, napriklad nahradnymi dielmi z rakuska.

 20. raptor

  26. apríla 2005 at 14:08

  vidicon, tak toto si vychutnaj

  dnes rano som mu volal, dva krat som zvoni a potom vypol telefon

  cely den nic, az teraz mi od neho prisla sms doslovny prepis

  Uz mi nevolaj zkrkz (asi malo byt skrz ale ja neviem) somarin (nevydalo na y) som po nocnej. Bol tu poistovak pozriet auto. Ja ti nemam nic platit od toho je poistka.Nevolaj mi uz ze ti mam nieco platit!

  tu spravu nevymazem, ukazem mu ju ked bude cas platit!

  uz vela ludi mi povedalo ze staci aby som povedal a pojdeme ho poriesit ja nemam problem aj sam ale som zvedavy ked poviem kolki pojdu

  vidi totalka preto lebo podla platnych pravidiel ma 7 rocne varadero tabulkovu hodnotu 127.5 tisic sk

 21. raptor

  26. apríla 2005 at 14:10

  a ak suma oprav prekroci tuto cifru je to totalka

  to znamena ze by ti mali dat teoreticky 127.5 tisic sk

  ALE… poistovak ti odpocita hodnotu pouzitelnych dielov

  dajme tomu 100tisic takze ..? bum 27.5

  DUFAM a VERIM ze takto to nebude, problem je KOLKO penazi a KEDY mi ich daju ☹️

 22. aver

  26. apríla 2005 at 16:51

  no chlapci ahojte, ja tu len citam to kazdy den a pozeram ci uz su nove prispevky, a len dufam furt ze uz konecne napises raptor ze , no sicko ok chlapci, mam penezi aj opravenu nastenku… ale ta nejako sa to tu furt sere, ja normlane to prezivam s vamy, no pevnee verim ze sa to vyriesi a setko sa da do poriadku tak jak ma. tamten clovek by si mal uvedomit ze to ON spravil chybu a ne ty, a ne frajerovat tam joj, no ja budem na dalej tu to s vamy prezivat, skoda, pomoct nemozem, ale budem drzat prsteky raptor, tak papa a drz sa chlopee!

  pozdravujem setkych

 23. raptor

  26. apríla 2005 at 16:59

  aver tak to sa este nacakas kym sem dam takyto prispevok 😀

  ale aj tak vdaka… potesi to

 24. masina

  26. apríla 2005 at 17:11

  Počúvaj raptor.To musí byť ale poriadny hajzel,čo ti to zrobil.Čo zamýšľaš ďalej?Držím ti prsty v tom,aby sa ti to vydarilo.Tá mašina sa už opraviť nedá?

 25. raptor

  26. apríla 2005 at 17:19

  opravit sa da vsetko! otazka je za kolko! a ci sa neoplati predat a kupit druhu! neviem co to je za cloveka…

 26. eXeBaT

  26. apríla 2005 at 17:28

  Pribudla fotografia vozidla vinníka v článku.

  raptor

  Je to vážne vôl. Myslím, že to jeho jednanie vychádza skôr zo strachu, ako z frajeriny.

 27. raptor

  26. apríla 2005 at 17:33

  heh… tak to potom by chodil dosraty keby vedel co ho caka ked mi nezaplati… :74:

 28. eXeBaT

  26. apríla 2005 at 17:38

  raptor

  To bude naozaj ťažké. Gro celého vyplatí poisťovňa, potom to povedzme „možno“ vyrieši samosudca nejakým verdiktom a odporučí občiansko-právne konanie, v ktorom by si si teoreticky mohol niečo vybojovať. Neočakával by som od neho dobrovoľne peniaze, podľa mňa to neurobí.

 29. raptor

  26. apríla 2005 at 17:42

  exe hihi… dobrovolne urcite nie…. :77:

 30. aver

  26. apríla 2005 at 18:13

  no, super,tam ma skodu na tom aute sprostom, vlastne sprosty je vodis auto je pekne, no k veci…tam ma skodu za paru tisic, mam napad.

  slohni mu auto, opravime ho 🙂 (tma vrazis cca 5 litre)… a predas ho 🙂 )

  a budes mat na opravu nastenky. no? co ty na to?

  take auticko sa da cheknut aj za 100 litre 🙂 hhe, tak do tohoooooooooooooooooooooo :64:

 31. aver

  26. apríla 2005 at 18:15

  juuuuuj, moj prispevok, je tu taaaaaaak sam, tak sup sup piste, zeby mal spolocnost xixi

 32. ZOMBY

  26. apríla 2005 at 18:26

  ever tak teda píšem!

  Kurva bol som pritom a už na prvý pohlad sa minezdal k***tek!vieš keď som ja sejal plechovku už na zemi som sa to snažil riešiť ospravdlnenie prislubenie pomoci k***a aspoň som dristal ale henten prd len čumel a premyšla jak stým vyj**ť!

  No použil som výnimočne pár neslušných slov u mňa je to ale vynimočné! :76:

  Raptor nenechaj sa odradiť a otravuj ho furt nech vie že si aspoň sa mu bude ťaško zaspávať!možno ☹️

  Držím prsty nech sa to čím skôr vyrieši!!!!!!

 33. raptor

  26. apríla 2005 at 19:44

  zombak juj, ty chodis s bubnom na vrabce? moment prekvapenia ked sa uz zda ze je za vsetkym, mimochodom pocitam aj s tebou ked ho pojdeme navstivit, tak skoro sa to urcite nevyriesi lebo poistovna tu urcite bude natahovat a bla bla bla…. ale uz ma tam poznaju po mene heh

  ozaj zomby neviem ci si tam bol ked zadrel ze da policiu do markizy, lebo poistka je zaplatena na jeho meno ale auto neni prepisane na jeho meno.. a ja blb som mu povedal ze nech neblazni….

 34. vidicon

  27. apríla 2005 at 6:31

  raptor

  a co vlastne ti ma on zaplatit? Ten rozdiel medzi tym, co ti da poistovna a skutocnou cenou opravy? Nejak som to asi prehliadol…

 35. raptor

  27. apríla 2005 at 7:15

  vidi ja som mu len povedal ze na jeho mieste by som vybavoval pozicku, pretoze poistovak mi dnes rano povedal ze keby bola oprava do 100 tisic tak sa to este moze dat opravovat… neviem co tym chcel povedat….

  ak ma dobre vyplati poistovna nebudem od neho chciet vobec nic, ale ak dostanem par supov tak to budem musiet predat ako vrak, a potom podla vyslednych cifier mu vyhodim ucet, nedrel som u schyzofrenickeho holadskeho k***ta tri mesiace na to aby mi chuj zrusil sen a jeho poistovna dala par supov ☹️

 36. vidicon

  27. apríla 2005 at 11:22

  jasne, OK…

 37. aver

  2. mája 2005 at 16:26

  ahojik, nejako sa nam to tu utisilo, to je dobre znamenie alebo zle? v kazdom pripade sa uz caka len na teba RAPTOR, kedy napises neco v tom zmysle: „jupiiiiiiiiiiiiiiiii, ten gadzo uz mi dal penezi, setko je ok, nastenka opravena, uz na nej ficim“ tak drzim palceky

 38. raptor

  13. mája 2005 at 17:32

  :77:

 39. mincez

  16. mája 2005 at 13:12

  Caute…

  Drzim palce Raptor, inak som rad , ze sa ti nic nestalo a Nastenky mi je luto. 😠 Co ma vsak este sere, je , ze su na svete taki super k***ti, ako ten panacik co sposobil tu nehodu. ☹️

  Ja som z hlohovca a pocul som o tom uz v pekne prekrutenej verzii. Az tu som sa konecne docital ako to bolo. Mimochodom, odkial si? Ak mozem teda vediet.

  Kazdu chvilu niekto padne a niektory pri tom aj zarevu. ☹️ Ci uz z vlastnej viny, alebo z viny ineho. Chlapi, davajte si bacha.

  Vela stastia Raptor. Dodaj nejake najnovsie info o situacii.

  Caute. :moto:

 40. raptor

  16. mája 2005 at 13:20

  aku verziu si pocul?

 41. PROTIWA

  23. mája 2005 at 6:57

  Tak toto mi nieco pripomina 🙂

  Mozem ti povedat len tolko. Poistovni nahlas vsetko aj keby si mal srobik na biku zodrety aj ten stoji peniaze.Pozaduj zapis vsetkych (aj teoreticky) poskodenych dielov a od vsetkeho si vyzaduj kopie.

  Ver mi budes to v buducnosti potrebovat pre Slov. asociaciu poistovni kde budes ako snad kazdy podavat staznost na postup pri rieseni a likvidacii poistnej udalosti.

  Mas o problem viac ak si poisteny ty alebo vinnik v Allianzi.

  Aj keby to bola totalka tak ti musi poistovna vyplatit plnu tab. vysku motocykla.Nezaujima ze je motor ok.Je to totalka a hotovo.

  S likvidatorom a poistovnou jednaj rychlo a stale sa im ozyvaj aby videli ze si na to nezabudol a chces penaze.Ziadne ze sak ja pockam a podobne.Nic, necakat, PLATIT!!!

  Tvrdo do nich oni si s teba aj tak budu robit pi.u ale nesmies sa dat !!!

  Nech sa ti to vsetko podari a dufam ze sa coskoro uvidime na cestach prajem.

 42. FaDe

  30. novembra 2005 at 5:16

  raptak, no uz pretieklo hodne vody dunajom… tak ako to dopadlo? 😕

 43. eXeBaT

  30. novembra 2005 at 12:37

  Tak to by zaujímalo aj mňa.

 44. raptor

  30. novembra 2005 at 12:46

  vsjo budet… este to neni vyriesene na komplet… ak by bolo mal by som motorku 🙁

 45. raptor

  28. októbra 2014 at 6:36

  Na buducu jar to bude desat rokov… v nedelu som siel na moto cez HC aj cez tu krizovatku, spomienky hned vyskocili…   😟

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri