Connect with us

Spravodajstvo

Honda CRF1100 Africa Twin 2024: zasa o kus lepšia!

Publikovaný

on

Jeden z najobľúbenejších modelov japonského výrobcu Honda sa dočkal vylepšení, a teda nebude to len farebná paleta. Pozrime sa na novinky. Tak ako posledné roky, model bude v 2 verziách. Okrem „klasickej“ Africa Twin príde aj Adventure Sports. Čo je teda nové?

  • Nárast výkonu aj krútiaceho momentu v nízkych a stredných otáčkach. Maximálny krútiaci moment narástol o 7 percent a jeho nástup prichádza nižšie, ako predchodca
  • Africa Twin dostane voliteľný s elektronickým pružením Showa EERA
  • Adventure Sport bude po novom s predným 19 palcovým kolesom. Prikláňa sa tak k použitiu na ceste
  • Oba modely majú nastaviteľný plexi štít spolu s inovovanou prednou maskou
24YM CRF1100L AFRICA TWIN

Motor je už známy, bol však výrazne upravený priebeh výkonu a krútiaceho momentu. Pre rok v nízkych a stredných otáčkach. Maximálny výkon 75 kW zostal zachovaný, maximálna hodnota krútiaceho momentu na pôsobivých 112 Nm, ktoré sú namiesto pri 6 250 ot./min. dostupné už pri 5 500 ot./min. Kompresný pomer vzrástol z 10,1:1 na 10,5:1, čo spolu so zmenami časovania ventilov, nasávacích kanálov a nastavením elektronickej riadiacej jednotky prináša spomínané zmeny. K zlepšeniu priebehu výkonu prispieva aj nový tlmič výfuku

CRF1100 Africa Twin

Klasická Africa dostane voliteľný elektronický podvozok Showa EERA , tú si mohli dopriať len majitelia verzie Adventure Sports. Na displeji si navolíš jeden z piatich režimov, ktoré mení predpätie. Verzia si vpredu zachovala 21 palcové koleso, v štandarde dodávané s bezdušovými pneumatikami. Vylepšením prešla aj predná maska s novým nastaviteľným štítom, ktoré má 5 polôh.

Model CRF1100L Africa Twin bude dostupný v červenej Grand Prix Red a v matnej čiernej metalíze Matt Ballistic Black Metallic. Verzia CRF1100 Africa Twin s podvozkom Showa EERA sa bude okrem vyššie uvedených farieb ponúkať tiež s treťou farbou – perleťovou bielou Pearl Glare White a v trikolóre Glint Wave Blue Metallic Tricolour. Súčasťou štandardnej výbavy tejto verzie budú navyše vyhrievané rukoväte a 12 V zásuvka.

24YM CRF1100L AFRICA TWIN ADVENTURE SPORTS

CRF1100L Africa Twin Adventure Sports

Najviditeľnejšou zmenou oproti predchádzajúcemu modelu je výrazná premena predku stroja. Vzhľadom na použitie nového 19-palcového kolesa došlo k skráteniu zdvihu teraz štandardného odpruženia Showa EERA o 20 mm. Spolu s použitím širšej prednej pneumatiky tak jazdec získava lepšiu priľnavosť predného kolesa a lepšiu spätnú väzbu o správaní stroja, najmä pri jazde vo dvojici alebo s batožinou bez toho, aby sa tým dramaticky zhoršili vlastnosti pre jazdu v teréne. Táto zmena zároveň prispela k zníženiu ťažiska, čím sa zlepšila ovládateľnosť v nízkych rýchlostiach a jazdec ľahšie dosiahne na zem.

Model CRF1100L Africa Twin Adventure Sports bude dostupný v matnej čiernej metalíze Matt Ballistic Black Metallic a vo vyhotovení trikolóra s perleťovou bielou Pearl Glare White.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri