Connect with us

Testy a recenzie

Lubošov Café racer je stelesnením sna: Yamaha Fazer 600 inak

Publikovaný

on

Café racer Yamaha Fazer 600

Na začiatku všetkého bola nehoda, ktorá spôsobila, že so sériovej Yamaha Fazar 600 sa stal café racer. No nehoda, skôr nešťastná udalosť, pri ktorej sa čast tejto motorky vznietila a ostala poškodená. Ľuboš sa však nevzdal a zobral to ako výzvu na nový začiatok – postaviť si konečne so svojej tuctovky niečo špeciálne, presne podľa svojich snov. A tak vám dnes predstavujeme jeho hračku, ktorá je úplna iná než čokoľvek v tejto triede.

Yamaha FZS600 Fazer

V sériovom stave sa jedná naozaj o tuctovú mašinu, ktorú stretnete ešte aj dnes na takmer každom rohu. Vyrábala sa v rokoch 1998-2004, teda relatívne krátky čas, aby mohla byť následne nahradená modelom Yamaha FZ6. Ten mnoho ľudí dokonca považuje iba za facelift, avšak v podaní značky sa jedná o novú generáciu.

Výkon radového štvorvalca dnes už nikoho neposadí na zadok, teda 71 kW a 61 Nm. Avšak to kúzlo Fazeru bola jeho priateľskosť. Oceňovali ju totiž najmä začínajúci jazdci, ktorým mnoho odpstila. Navyše sa jednalo o spoľahlivú a nenáročnú motorku.

Café Racer

Stavba zabrala Ľubošovi takmer rok, počas ktorého bol v neustálom kontakte so zhotoviteľom. Áno, majiteľ si to nestaval ručne a svojpomocne doma, ale radšej zveril úpravy šikovnejším ľudom. Čo samozrejme nemôžeme namietať, niekedy je to naozaj lepšie.

Najväčšou úpravou prešla zadná časť, ktorá bola kompletne prepracovaná a odráža tak vkus majiteľa. Asi najviac je ale hrdý na lak nádrže. Presne ako si predstavoval, aj keď presne nevedel, aký bude finálny výsledok.

Pozrite si priložené video, aby ste sa dozvedeli všetky potrebné detaily o prestavbe. A samozrejme, aby ste videli túto motorku v pohybe.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri