Connect with us

Spravodajstvo

Novinky Harley-Davidson 2024 – Street Glige a Road Glide

Publikovaný

on

Ak si fanúšik značky, dnešný dátum si mal zrejme poznačený v kalendári týždne dopredu. Celkovo Harley-Davidson predstavil štyri nové modely 2024. Dva sú nové prírastky do zostavy Custom Vehicle Operations (CVO) vrátane modelov CVO Pan America 2024 a CVO Road Glide ST. Ďalšími dvoma sú úplne nové 2024 Street Glide a Road Glide, ktoré majú aktualizovaný motor Milwaukee-Eight 117 V-Twin. 

Minulý rok predstavil 2 nové verzie CVO (Custom Vehicle Operations). Boli to práve Street Glide a Road Glide. Tento rok zmenili aj obyčajné verzie. Namiesto použitia motorov Milwaukee-Eight 121 VVT modelov CVO však štandardné modely používajú motor Milwaukee-Eight 117 (predtým dostupný len pre modely ST a CVO).

Dizajn a výbava

Modely 2024 prichádzajú s novými kapotážami, ktoré sa predstavili na modeloch CVO 2023. Netopierie krídlo Street Glide a kapotáž žraločieho nosa Road Glide majú integrované LED svetlomety a smerovky, čím sa odlišujú od modelov predchádzajúcej generácie.

Za kapotážou sa baggery dodávajú s 12,3-palcovým farebným dotykovým displejom TFT, ktorý nahrádza predchádzajúce analógové budíky. Informačný a zábavný systém operuje so systémom Skyline OS Harley-Davidson s viacerými možnosťami zobrazenia a navigácie. Na kapotáži dominujú aj reproduktory poháňané novým 200-wattovým zosilňovačom.

Motor a jeho špecifikácia

Nové hlavy valcov odvodili z Milwaukee-Eight 121. Prepracovali spaľovaciu komoru s oválnymi sacími otvormi na zlepšenie výkonu a spotreby paliva. Nové kanály chladiacej kvapaliny okolo oblastí výfukových ventilov zlepšujú tepelný komfort. Motor má tiež nový sací trakt s väčším, 58 mm telesom škrtiacej klapky na zvýšenie výkonu a zníženie výfukových emisií. Okrem toho má väčší airbox, ktorý schudol a skladá sa z menšieho počtu dielov v porovnaní s predchádzajúcou verziou. 

Road Glide produkuje 105 koní pri 5020 otáčkach za minútu a 168 Nm krútiaceho momentu pri 3500 ot./min. Speed Glide produkuje 107 koní pri 5020 otáčkach za minútu a 175 Nm krútiaceho momentu pri 3500 ot./min.

Podvozok a brzdná sústava

K dispozícii je nová obrátená 49 mm vidlica Showa so zdvihom 11,7 cm a tlmič Showa, nastaviteľný pre predpätie a odskok, ktorý zvyšuje zdvih zadného kolesa o 50 percent (až do 7,5 cm).

Harley tvrdí, že Road Glide váži 380 kg pripravený na jazdu a Street Glide 368 kg. Na spomalenie celej tej masy HD vybavilo oba motocykle brzdovými komponentmi Brembo, vrátane väčších 320 mm kotúčov a radiálnych strmeňov vpredu a 300 mm kotúča vzadu.

Zhrnutie

Modely prešli značnými zmenami. Či už sa zameriame na motor, podvozok dizajn či elektronické systémy. Ceny oboch modelov začínaju na sume 26100 EUR bez DPH.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri