Connect with us

Testy a recenzie

Test Honda CB1000R Black Edition

Publikovaný

on

Honda CB1000R Black Edition

Trieda naháčov (street), do ktorej Honda radí svoju CB1000R, aktuálne obsahuje niekoľko modelov od 125 ccm až po 1000 ccm. Avšak celej tejto rodine momentálne kraľuje len jedna jediná motorka – nádherná CB1000R Black Edition. Mašina, ktorá slávny rodokmeň CB dvíha na novú úroveň. Sledujte, ako sa nám páči táto temná verzia!

Black Edition je vyšlachtená CB1000R

Pre aktuálny modelový rok dostala CB1000R do vienka motor, ktorý spĺňa normu Euro 5, a to aj bez straty kW a Nm. Áno, toto je asi tá najmenej podstatná informácia pre nás, motorkárov, ale veľmi podstatná z pohľadu ďalšej existencie modelu. Takže tráva bude stále zelená.

Na rozdiel od klasickej CB má čierna edícia malý ochranný štít nad svetlom, ktoré je mimochodom v tomto roku nové. Ale to podstatné je ten celkový tmavý dojem, od kolies až po kapotáž. Fakt že podarené! A nie je to len čierna nádrž, ale prakticky všetko, na čo sa pozriete – rám, kryty, blatníky…

Prístrojový panel je taktiež komplet nový a práve obe CB ich majú ako prvé. Display sa občas javí dosť preplnený informáciami, ktoré fakt že na takejto motorke nepotrebujete (spotreba…). Našťastie je tu možnosť jeho customizácie. Bonusom je spárovanie s mobilom, čo je už dnes nutnosť.

Poloha na motorke je veľmi príjemná, navyše tú hmotu pod zadkom (214 kg) nie je veľmi cítiť. Povedal by som, tak akurát, najmä ak vám v posede nebráni široká nádrž (je dobre tvarovaná). Nebál by som sa to označiť ako komfortný posed aj pre moju výšku (183 cm), čo u naháčov nie je vždy pravidlom.

Asi najviac som si z celej motorky obľúbil quick shifter. Ten tu funguje famózne oboma smermi a po presadnutí na staršiu mašinu som zrazu cítil istý diskomfort. Tak dobré to je. Ale čo je ešte lepšie, dostanete ho už v základe, takže za neho nemusíte priplácať.

Podvozok je kapitola sama o sebe, je naladený veľmi dobre a to aj na naše cesty. Navyše ak si netrúfate na celý potenciál motorky, máte k dispozícii nespočet asistentov, ktorý nad vami držia ochrannú ruku – ABS alebo trakčná kontrola (HSTC) napríklad. Ak ju neprovokujete, určite vás táto čierna CB nekusne, fakt že nie.

Kým základná cena CB1000R je na úrovni 12 390 EUR, tak za Black Edition si priplatíte. Naštastie nie veľa, takže výsledných 13 590 EUR sa zdá byť za takto jedinečný motocykel fér ponuka. Samozrejme, nemusí to byť konečná suma, keďže ešte stále máte niekoľko možností príplatkovej výbavy. Napríklad tankbag (75 EUR) alebo sedadlo potiahnuté materiálom Alcantara (450 EUR).

Klady a zápory Honda CB1000R Black Edition

+ exkluzívne pôsobiaca mašina– až prekvapujúco veľký rajd motocykla
+ veľmi dobre vyladený podvozok– display je občas preplácaný
+ dynamika– čierna je pekná keď je čistá, a hádajte čo…
+ príjemný zvuk, laďák nepotrebujete
+ pocitovo menšia motorka než v skutočnosti je

Technické údaje Honda CB1000R Black Edition

objem:998 ccm
vŕtanie a zdvih:75mm x 56.5mm
výkon:107kw pri 10500 o/min
krútiaci moment: 104 Nm pri 8250 o/min
prevodovka:6. stupňová + quick shifter
hmotnosť:214 kg

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri