Connect with us

Testy a recenzie

Triumph Tiger 1200 GT Pro očami majiteľa BMW GS1250 Adventure. Čo by kúpil dnes?

Publikovaný

on

Triumph Tiger 1200 GT vs BMW GS1250 Adventure

Môžeš si prečítať tisíc testov a recenzií, ale nič sa nevyrovná vlastnej skúsenosti. A pri teste novinky Triumph Tiger 1200 GT Pro sme si povedali, že by to chcelo s niečím porovnať. A keď už porovnávať, tak poriadne. Napríklad očami majiteľa konkurenčnej značky a modelu BMW GS, v tomto prípade konkrétne GS1250 Adventure. A tak sme oslovili Riša, ktorý pred časom (a pred príchodom novej generácie Tigra) stál presne pred touto dilemou: kúpiť vysnívaný Tiger predošlej generácie alebo dať prednosť osvedčenej klasike GS? Hm, ťažká voľba…

Nový Triumph Tiger je iný než predchodca. Našťastie!

To si treba povedať hneď. Predchádzajúca generácia mala svoje muchy. Popravde boli to až muchy kategórie tsetse. Napríklad legendárne „vyhrievanie“ motora, ktoré v extrémoch viedlo až k tomu, že vám v nádrži bublal benzín (náš Škorpo z funride.sk by vedel rozprávať…) Nič príjemné.

Preto sa čakalo na to, ako si Triumph poradí s novou generáciou, ktorá musela priniesť zásadné zlepšenia na všetkých frontoch. A teraz trocha spoilerov – áno, priniesol! Toto je kompletne nový motocykel, tak vzdialený od predchádzajúcej generácie. Nový motor, podvozok, kapotáž, nižšia hmotnosť… je toho veľmi veľa. Skutočne podarená motorka! Čiže z tohto pohľadu je nová generácia úspech.

Ale ako je na tom Tiger 1200 vs GS1250?

Avšak Tiger žije v lese, kde je tých predátorov veľmi veľa, takže podstatné je, ako si poradí vo vzájomných súbojoch. Pozrite si video s Rišom, ktorý hodnotí obe motorky, najmä po tom, čo na svojom GS precestoval kus Európy. V niektorých smeroch sú to porovnateľné mašiny (z časti budú aj mieriť na rovnakú cieľovú skupinu) avšak verzia Adventure je u BMW predsa len trocha iný charakter.

V každom prípade základná črta ostáva – sú to motorky na cestovanie. Takže aký je výsledok? Ktorú motorku by si Rišo vybral po tejto čerstvej skúsenosti?

Redakciu oblieka MotoZem.sk

Klady a zápory Triumph Tiger 1200 GT Pro

+ veľmi dobrý a citeľný progres od predchodcu– ergonómia voči BMW stále zaostáva, aj keď nie je zlá
+ konečne vám neuvarí vajcia na mäkko. Doslova.– o chlp vyššia spotreba než porovnateľné GS
+ výrazne lepšia ovládatelnosť– vyššie postavy môžu mať problém s uložením kolien po strane
+ TEN motor. To je PÁN motor!
+ vysoký fun faktor

Technické údaje Triumph Tiger 1200 GT Pro

motor:1160 ccm, vodou chladený radový 3 valec
vŕtanie a zdvih:90 mm x 60,7 mm
výkon:150 k (110.4 kW) @ 9,000 o/min
krútiaci moment:130 Nm / 7,000 o/min
prevodovka:6 st manuálna
pohotovostná hmotnosť:240 kg

Fotogaléria Triumph Tiger 1200 GT Pro

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri