Connect with us

Spravodajstvo

Vespa oslavuje 75 rokov. A ty túto špeciálnu edíciu chceš!

Publikovaný

on

Vespa 75th Anniversario

Bolo to presne 23. apríla 1946, keď bol podaný prvý patent spoločnosti Piaggio & Co. S.p.A. na nový typ motocyklu – Vespa. Ten sa trafil úplne presne do potrieb povojnového Talianska a postupne sa z neho stala legenda a módna ikona. A dnes, 75 rokov po, si pripomíname tento počin špeciálnou edíciou Vespa 75th Anniversario. Tá je postavená na základoch modelov Vespa Primavera S (125 cm3) a Vespa GTS Super Tech (125 a 300 cm3). Do predaja sa dostanú počas apríla a ostanú tam maximálne do konca roka 2021. Teda skutočne bude platiť, že sa jedná o limitovanú edíciu.

Vespa 75th Anniversario

Prvé čo vás zaujme je špeciálna žltá metalíza s názvom Giallo 75th. Kapotáž, štandardne vyrobená z ocele, tak ako u bežných modelov, je ozdobená veľkým číslom 75. Túto číslicu nájdete aj na plakete z vnútornej strany, čím je podtrhnutá exkluzivita tejto edície. Naštastie neostalo len pri farbičkách, ale išlo sa ešte ďalej. Napríklad sedadlo, ktoré je vyrobené z nubukovej kože, ktorá je lemovaná farbou s názvom Grigio Fumo (nie, ani my sme nevedeli aká to je 🙂 Ráfiky sú nafarbené do šeda s leštením krajom – a toto vyzerá skutočne efektne. Toho chrómu je tu ešte viac, napríklad na lamelách na „kravate“, na prístrojovom paneli, výfuku, zadnom nosiči či spätných zrkadlách. Ak ste si priplatili model GTS, tak dostanete v tomto duchu aj zadné sklápatelné stupačky pre spolujazdca.

Vespa 75th Anniversario

Z obrázkov ste si už určite všimli aj ďalší detail – na zadnom nosiči tróni vak, alebo brašna ako to oficiálne volá importér. Ten nápadne pripomína detail z histórie tejto značky – rezervné koleso. To tu samozrejme nenájdete, pretože tento vak slúži len ako odkladací priestor na drobnosti pre majiteľa. Navyše je z rovnakého materiálu ako sedadlo skútra. Veľmi štýlové!

Z pohľadu techniky je na tom špeciálna edícia Vespa 75th Anniversario dobre – kráča, na rozdiel od svojho zovnajšku, s dobou. Máte teda k dispozícií farebný 4,3” TFT displej, na ktorom sú zobrazené všetky podstatné údaje ako aj základné informácie z vášho mobilného telefónu. Áno, táto Vespa si bezdrôtovo rozumie s vašim mobilom (Vespa MIA).


Čerešničkou na torte tejto edície je, že ku každému novému modelu dostane majiteľ Welcome Kit, teda uvítací balík. V ňom sa nachádza elegantný taliansky šál zo žakárového hodvábu, na ktorom sú ručne vyšívané okraje. Ďalej je tu napríklad dobový oceľový štítok Vespa, osobná kniha a osem zberateľských pohľadníc, na ktorých nájdete osem dekád z histórie značky Vespa. Cena zatiaľ nebola zverejnená.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri