Connect with us

Testy a recenzie

Test Honda Monkey 125. Môžeš sa jej smiať, ale…

Publikovaný

on

Test a recenzia Honda Monkey 125

Na motorkách je krásne to, že si tu dokáže vybrať úplne každý. Lacné, drahé, veľké, malé, rýchle pomalé… Čokoľvek chceš, môžeš mať (ok, možno nie úplne vždy aj na našom malom trhu). Ale aj tak nás teší, že existuje aj niečo také ako je Honda Monkey 125. Na prvý pohľad smiešna mini motorka, ale na pohľad druhý celkom zaujímavý stroj. A tak sa Peter a Marek rozhodli ho vyskúšať. Každý svojím spôsobom a pohľadom. Jeden očami začiatočníka, jeden skúseného bikera. A výsledok? Pozrite si najnovšie video:

Honda Monkey, kde som to už počul?

Táto motorka je tu s nami už od 60. rokov, ale jej moderná verzia prišla len v roku 2018. Vtedy dostala všetky tie dobré veci, ktoré by ste na modernej motorke čakali. Ale tam dole, to je na pohľad taká klasika v podobe 125 ccm vzduchom chladeného jednovalcového motora. Avšak pre rok 2022 je to totálne prekopaná jednotka, ktorá navyše spĺňa EURO 5. Zmenilo sa aj niečo iné – kým pôvodná maličká Honda Monkey bola definíciou absolútne základnej mobility (slovo základnej by som podčiarkol), tak moderná reinkarnácia ide o krok ďalej. Už to v žiadom prípade nie je holé-bosé chúďa, ale plnohodnotná motorka mini rozmerov.

Je Monkey motorka pre mňa?

To je individuálne. Asi ste inú odpoveď nečakali. Ale vážne, po prvotných pochybnostiach môžeme vyhlásiť, že toto je skutočná motorka, žiadna motocyklová paródia pre preplnené a úzke uličky v Ázií. Výkon je viac než dostatočný do mesta, maximálka medzi 90-100 km/h je tu viac než ok. Akcelerácia detto. Čerešničkou je aj napriek nízkej stavbe pohodlné sedadlo a odpruženie. Čiže ak potrebujete spolahlivú, skladnú a extrémne úspornú motorku do mesta, Monkey je presne to, čo hľadáte. Na cestu do Afriky to ale asi nebude, teda pokiaľ sa nevoláte Jaroslav Šíma, ktorý to na pôvodnej opici absolvoval…
Redakciu oblieka MotoZem.sk

Klady a zápory Honda Monkey 125

+ veľkosť na parkovanie kdekoľvek– len jednomiestne
+ roztomilý dizajn, ktorý upúta všade– ľahko prehliadnutelné v premávke
+ v meste ten výkon stačí– cena môže odradiť…
+ spotreba je vtip, 1,5 litra na 100 km!– …a mnoho ľudí dá prednosť skútru
+ pohodlný podvozok a sedadlo

Technické údaje Honda Monkey 125

motor:124 ccm, vzduchom chladený 1 valec
vŕtanie a zdvih:50 mm x 63,1 mm
výkon:9.4 k (6,9 kW) @ 6,750 rpm
krútiaci moment:11 Nm / 5,500 o/min
prevodovka:5 st manuálna
pohotovostná hmotnosť:104 kg

Fotogaléria Honda Monkey 125

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Najčítanejšie

Partneri