Connect with us

Spravodajstvo

Triumph Tiger 1200 2024:

Publikovaný

on

V roku 2022 predstavili súčasnú verziu veľkého Tigra 1200. Už vtedy sa tlačil do prvej ligy veľkých cestovných endúr, ako je vtedajší model BMW R1250 GS. Pri svojom predstavení dostal oproti predchodcom elektronický podvozok, kvalitnejšiu elektroniku, aj upravený motor. 2 roky po predstavení sa Triumph Tiger 1200 dočkal vylepšení, ktoré sa týkajú väčších či menších nedokonalostí, ktorými trpela táto motorka. Je to veľa drobností, avšak v celku sa to odrazilo výrazným spôsobom. Podobne aj menší Triumph Tiger 900 prešiel vylepšeniami, ktoré sme už mali možnosť vyskúšať v španielskej Malage.

Zmeny na motore

Trojvalcový motor Triumph s objemom 1160 cm3 teraz prináša lepší zážitok z jazdy s vynikajúcou reguláciou v nízkych otáčkach.

Vďaka zmenám kľukového hriadeľa, rotora alternátora a zotrvačníka a niektorým súvisiacim zmenám v kalibrácii motora sa inžinierskemu tímu Triumphu podarilo vytvoriť plynulejší a presnejší prenos krútiaceho momentu pri nízkych otáčkach.

Komfort na vyššej úrovni

Tlmené riadidlá a stúpačky, ktoré sa ukázali byť tak populárne v modeloch Explorer, boli predstavené aj v modeloch GT Pro a Rally Pro.

Sedadlo jazdca dostalo nový profil. Poskytuje viac priestoru pre jazdca, vďaka čomu bude jazdec menej unavený. Prídavné nízke sedadlo, ktoré znižuje polohu sedadla o 20 mm, čím poskytuje najnižšiu výšku sedadla 830 mm na GT Pro a 855 mm na Rally Pro, bolo tiež navrhnuté tak, aby bolo výrazne pohodlnejšie.

Novinkou je aj dlhšia páčka spojky, ktorá poskytuje väčší priestor pre prsty jazdca. Zvyšuje komfort najmä na dlhších cestách.

Poloha jazdca

Triumph tiež zvýšil svetlú výšku v zákrutách. Týka sa to modelov Tiger 1200 GT Pro a GT Explorer tým, že zdvihol pozície stúpačiek a posunul ich bližšie k motocyklu. Nová funkcia aktívneho zníženia predpätia, ponúka jazdcovi väčšiu istotu znížením predpätia zadného odpruženia, keď Tiger 1200 spomalí až do zastavenia. Znižuje výšku sedadla až o 20 mm jednoduchým stlačením tlačidla „Home“.

Nové farby

Tiger 1200 je teraz k dispozícii v štyroch variantoch s novými farbami pre rok 2024. Tiger 1200 GT Pro a GT Explorersú teraz dostupné v pútavej červenej Carnival Red. Môžete si tiež vzbrať z doterajších možností Snowdonia White a Sapphire Black. Tiger 1200 Rally Pro a Rally Explorer, ideálne pre dobrodružstvo v teréne, sú k dispozícii nových verziách Matt Sandstorm a Jet Black, ako aj v obľúbenom Matt Khaki. 

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri