Connect with us

Testy a recenzie

Triumph Tiger 900 – súboj Rally Pro Vs. GT Pro. Ktorá je tá pravá?

Publikovaný

on

Triuph Tiger 900 už máme na trhu dlhšie, v tomto teste sme sa rozhodli porovnať 2 vrcholné verzie. GT Pro je určená hlavne na cestu, hoci sa nezľakne ľahšieho terénu. Verzia Rally Pro je lepšie vybavená do terénu, o čom svedčí 21 palcové koleso a viditeľne vyššie zdvihy. Oba stroje majú svoje prednosti a špecifiká v určitých detailoch výbavy a každý si nájde to svoje podľa preferencii.

Charakter Tigra

Značka Triumph je charakteristická svojou jedinečnosťou, ktorú prináša do svojich modelov. V základe ide o koncepciu motora, kde prináša trojvalce prakticky vo všetkých motorkách s výnimkou radu Modern Classics. Trojvalec nájdeme aj v ponuke iných značiek, ide však o výnimky.

Trojvalec v Tigrovi 900 je vyladený primárne na cestovanie a pohyb mimo cestu. Nad motorom zaplesá srdce nejedného dobrodruha, ktorý má rád športovejšiu a dynamickejšiu jazdu. Jedinečné poradie zapaľovania vo valcoch v poradí 1, 3, 2 má skvelú odozvu na plyn na celom spektre otáčok. Ide o točivý, mimoriadne zábavný agregát, ktorý proste ťahá v hocijakých otáčkach a ľubovoľnom zaradenom stupni.

Komponenty

Na motorku sú montované top komponenty. Hovorím hlavne o podvozku a klenotom sú brzdy Brembo Stylema, ktoré majú priam brutálny brzdný účinok. Sú príkladne dávkovateľné a 200 kilovú motorku zastavia na veľmi krátkej vzdialenosti. Bežne sa montujú na super biky, no tu ich nájdeme v triede endúr strednej kubatúry.

Celkové spracovanie motorky je veľmi výnimočné a určite patrí do prémiovej triedy, faktom však je, že za svoje peniaze dostanete obrovskú hodnotu. Nami testované modely majú všetko, čo náročný turista môže potrebovať. Plnú konektivitu, jazdné režimy, kontrolu trakcie, či vyhrievané rukoväte a sedadlo.

Viac si povieme vo video recenzii, užite si video a nevynechajte ani galériu, ktorú nám priniesla nová dvorná fotografka – Nina Ligasová.

Spoločné charakteristiky

Objem motora:888 cc
 Max Výkon: 95.2 PS / 93.9 bhp (70 kW) @ 8,750 rpm
 Max krútiaci moment:87 Nm @ 7,250 rpm 
 Prevodovka: 6 rýchlostná
  Brzdy:Predná: Dva 320 mm plávajúce kotúče, Brembo monobloc štvor piestikové strmene, radiálna brzdová pumpa, náklonové ABS
Zadná: Jeden 255 mm kotúč. Brembo jednopiestikový plávajúci strmeň, náklonové ABS
 Objem palivovej nádrže: 20 l

Rally Pro

Odpruženie:Predné: Showa 45mm upside down vidlica, manuálne nastavenie predpätia, tlmenia odskoku a tlmenia kompresie, 240mm zdvih
Zadné: Showa jednotka zadného odpruženia, manuálne nastavenie predpätia a tlmenia odskoku, 230mm zdvih
Pneumatiky:Predná: 90/90-21
Zadná: 150/70R17
Výška sedla:850-870mm
Váha:201 kg

GT Pro

Odpruženie:Predné: Marzocchi 45 mm upside down, manuálne nastavenie predpätia a kompresie, 180 mm zdvih
Zadné: Marzocchi elektronicky nastavitelné predpätie a odskok, 170 mm zdvih
Pneumatiky:Predná: 100/90-19
Zadná: 150/70R17
Výška sedla:810-830 mm
Váha:198 kg
Galéria Rally Pro

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri