Connect with us

Spravodajstvo

Celá v čiernom: Moto Morini X-Cape 650 Black Ebony

Publikovaný

on

Značku Moto Morini po jej znovuzrodení tu už nejaký piatok máme. Jeden kúsok sme mali aj v redakcii. A že sa na poslednej EICME postarali o pekný rozruch, to sme si tiež hovorili. Ale teraz sa vráťme k modelu X-Cape 650. Prichádza celá v čiernom v edícii Black Ebony.

Stredná trieda motocyklov je dnes už prehustená konkurenciou a preto sa treba odlíšiť. Súčasné stroje už ponúkajú výkonnejšie motory. Pozrime sa na nový Suzuki V-Strom, Hondu Transalp, Apriliu Tuareg a mnoho ďalších. Moto Morini nechce ostať pozadu. Využíva osvedčenú, ale už trocha zastaranú konštrukciu. X-Cape poháňa radový dvojvalec z malého Versysa, ktorý ma 180 stupňovú kľuku a výkon na úrovni 60 koní.

X-Cape sa odlišuje výbavou

Moto Morini vnáša do X-Cape množstvo moderných technológií, pretože dostáva brzdový systém Brembo doplnený o ABS Bosch. ABS si vypneš v závislosti od terénu. Čo sa týka odpruženia, je vybavené plne nastaviteľnou vidlicou Marzocchi a zadným monoshockom. Moto Morini X-Cape zaisťuje dostatočnú trakciu na ceste aj v teréne na kolesách s drôtenými lúčmi obutými do pneumatík Pirelli Scorpion Rally STR.

Pokiaľ ide o cestovný komfort, X-Cape je pripravený prekonávať vzdialenosti vďaka veľkému nastaviteľnému čelnému sklu. Jeho plnofarebný sedempalcový displej integruje systém monitorovania tlaku v pneumatikách a spárovanie smartfónu Bluetooth. Vlastná aplikácia umožňuje zrkadlenie obrazovky, vďaka čomu majú jazdci ľahký prístup k navigačným aplikáciám.

Čierna jej pristane

Edícia Moto Morini X-Cape Black Ebony z roku 2024 sa odlišuje vďaka čiernej farbe, ktorá do palety ponúkaných farieb prináša nádych nenápadnej elegancie. Šedý akcent zvýraznený športovým červeným pruhom dodáva kontrast od boku nádrže až po kryty pod sedlom. Okrem toho môžeš svoj X-Cape vylepšiť a prispôsobiť pomocou rôznych voliteľných doplnkov od padacieho rámu až po príslušenstvo na batožinu.

Pokiaľ ide o ceny a dostupnosť, Moto Morini hovorí, že edícia Black Ebony modelu X-Cape 650 je k dispozícii prostredníctvom siete predajcov Moto Morini v celej Európe. To znamená, že na svojej webovej stránke neuvádza ceny, hoci štandardný X-Cape 650 sa predáva za 7 290 eur. Slovenská cena sa môže jemne líšiť.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri