Connect with us

Spravodajstvo

Kawasaki Ninja 7 HEV. Motorka s hybridom je tu!

Publikovaný

on

Kawasaki už v minulom roku avizovala novinky, ktoré budú mať alternatívny pohon. Elektrické motorky, to nie je nič nové. Avšak slovo hybrid sa s motorkami spája len veľmi ťažko. Ak to však chytí do ruky značka Kawasaki, nemusí byť nevôľa úplne na mieste. V spojení s menom Ninja prichádza prvý sériovo vyrábaný hybridný motocykel.

Stále je tu hromada noviniek pre rok 2024, ktoré budu bez bateriek. Kawasaki nejde len cestou uberania valcov a striktnou elektrifikáciou, veď si len pripomeňme nový model, ktorý už klope na dvere. Nie je ním nič iné, ako oživená ZX-4R. Superšport so švorvalcovou 400kou. Kawasaki ma široký záber, a to je skvelé. Pozrime sa Ninju 7 HEV.

Motor – s elektrickým turbom

Pohybové ústrojenstvo je úplne nové. Kombinuje radový – kvapalinou chladený – dvojvalec, ktorý má objem 451 ccm. Ten je doplnený o trakčný motor a baterku. Výkon bude dosahovať  43,5 kW, zaujímavou možnosťou chvíľkovo zvýšiť maximálny výkon na 51,1 kW. Kawasaki to nazýva „e-boost“.

Rozmery, technológie a vlastnosti

Nová Ninja 7 HEV je motocykel strednej kategórie, výkonovo radená niekam medzi 700ky. Kawasaki sľubuje zrýchlenie až 1000 kubíkových strojov. Sami sme v redakcii veľmi zvedaví, čo ukáže realita.

Motorka bude mať aj Štart-Stop systém podobný tomu v automobiloch. Pri úplnom zastavení sa spaľovací motor úplne vypne. Cieľom je, ako inak, šetriť palivo a emisie. Pri nízkych rýchlostiach bude využívaný elektrický pohon. Ten ponúkne aj spiatočku.

Batéria bude umiestnená v blízkosti stredu motocykla. Účelom je dobré rozloženie hmotnosti. Kombinovaný pohon prinesie 3 jazdné režimy – SPORT-HYBRID, ECO-HYBRID, EV. Čisto elektrický režim bude možné použiť len obmedzený čas. Podrobnosti zatiaľ nevieme.

Plnofarebné TFT prístroje zahŕňajú možnosť pripojenia smartfónu prostredníctvom vlastnej verzie RIDEOLOGY THE APP MOTORCYCLE, čo prispieva k vylepšenému zážitku z jazdy na motorke.

Zatiaľ nevieme všetky informácie. Chýba nám hlavne údaj o hmotnosti a kapacite batérie. Tieto a ďalšie detaily by malo priniesť blížiace sa oficiálne predstavenie novinárom, ktoré očakávame v blízkych týždňoch. U dealerov by sa prvé stroje mohli objaviť už na začiatku roka 2024.

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri