Connect with us

Technika

Ktorá značka priniesla najpôsobivejšie novinky?

Publikovaný

on

Máme tu začiatok marca, výstava klope na dvere. Mnohí konečne vyberajú uspaté motorky a tí, čo vyberajú, už majú asi prejdené všetky novinky svojich obľúbených výrobcov. Tento rok priniesli všetky značky veľmi veľký počet nových strojov. Niektoré to dávkovali postupne, iné si to nechali na jesennú výstavu EICMA a ďalšie s tým neprestali ani do dnes. Prezradím, že ešte v marci čakáme na predstavenie vylepšenej novinky pre túto sezónu.

Kým ale odtestujeme všetky, a že ich bude veľa, dávame si v redakcii otázku. Ktorá značka sa tento rok najviac predviedla?

Kto napanadne prvý tebe?

Keby som rozmýšlal na počet noviniek, vychádza mi azda Ducati. Celý minulý rok prinášali postupne novinky a vylepšené verzie svojich motocyklov. Počnúc jednovalcovým Hypermotardom, vylepšenými Multistradami, upravenou DessertX Rally a to ešte nepočítam superšporty.

Potom tu máme značku BMW, ktoré prinieslo motorku, ktorá rozvášnila davy hádam viac, ako príchod dvojvalcovej Hondy Hornet. Samozrejme hovorím o novom R1300 GS – medzičasom motocyklom roku 2024 v Českej republike. Pridajme k tomu F900GS a F800GS. A pre mňa najviac očakávaná M1000XR ale aj štandardná S1000XR.

Víťazom za redakciu je …

Za nás je najzaujímavejšou značkou v tomto roku japonská značka – KAWASAKI. Nie je to ani množstvo, ale skôr technologická rôznorodosť. Japonci to prinášali postupne, a za mňa relatívne nenápadne. Ale stopa bude podľa mňa veľmi výrazná. Pozrime sa na novinky. Začneme zľahka – nový je pollitrový cruiser Eliminator, či návrat 600 kubíkovej Ninje ZX-6R. Ďalej tu máme štvrovalcovú 400ku, ktorá v Európe už roky nemá obdobu. Kawasaki sa však snaží experimentovať aj v nových technológiách. Značka pracuje na spaľovacom motore na vodík, ale hlavne tento rok priniesol prvé elektrické motorky. Nie som žiadna Gréta, ale Kawasaki priniesla tento rok na trh prvý Hybrid na svete. Celý koncept sľubuje zaujímavé vlastnosti a výbornú dynamiku pri nízkej spotrebe. Poznáme už aj cenovku, ktorá sa bude pohybovať okolo 12 tisíc EUR.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri