Connect with us

Testy a recenzie

Test Moto Guzzi V85 TT Travel. Svojská talianka nie je pre každého.

Publikovaný

on

Moto Guzzi V85 TT Travel

Legendárna značka Moto Guzzi si ide stále svoje – klasicky je verná V2 motorom, ktoré sú ale uložené pozdĺžne, nie naprieč ako to býva zvykom. Preto má svoj typický prejav a charakter, pre ktorý ju milujú jej fanúšikovia. A to je zároveň aj dôvod, prečo nie je určená pre všetkých, ale len pre špecifickú cieľovú skupinu. A dnes si Škorpo zobral na test presne takúto motorku, ktorá je iná a jedinečná. Vzhľadom, zameraním, prejavom. Pozrite si najnovší test Moto Guzzi V85 TT Travel. Svojské cestovné enduro.

Je Moto Guzzi V85 TT pre motorka mňa?

To je presne tá otázka, na ktorú si musíš odpovedať pred kúpou. Toto nie je enduro do terénu, aj keď tak vyzerá. Toto nie je motorka, ktorá má rozprávkovo hladký motor od najnižších otáčok až po najvyššie. Je presný opak. Nervózna pod 3000 o/min a nad 6000 o/min, nevhodná do čohokoľvek terénneho, čo sa nedá nazvať „ľahká šotolina“.

Niekto to volá nedokonalosť,iný zase charakter, tak si vyber. Jedno je však isté, týchto motoriek na ceste veľa nestretneš. Nestane sa ti, že prídeš na horský priesmyk a tam bude stáť 20 ďalších. Toto nie je BMW GS. Žiaľ ale aj našťastie zároveň. Je svojská a jedinečná a na veľké počudovanie ani nemá prestrelenú cenu, takže je aj dostupná.

Na druhú stranu treba myslieť aj na to, že táto 850ka je ťažšia než napríklad veľký Triumph Tiger 1200. A to je čo povedať. Tieto kilá cítiš pri manévrovaní na mieste, ale aj pri uhýbacích manévroch. Skrátka pocitovo motorka zo starej školy. A to aj napriek tomu, že na palube nájdeš moderné vychytávky ako napríklad možnosť voľby jazdných režimov (je ich tu 5: Street, Rain, Off-road,Sport, Custom). A to je dobre či zle? Odpoveď si musí dať potenciálny majiteľ sám. Viac nájdeš vo video teste.

Klady a zápory Moto Guzzi V85 TT

+ jedinečná mašina, nízke počty na cestách– motor má charakter, ale… treba sa s ním naučiť žiť
+ príjemný posed aj pre vyšších– pocitovo ťažšia motorka, najmä pri manévrovaní
+ vo verzií Travel fajn príslušenstvo– čitatelnosť displayu na ostrom slnku
+ prekvapujúco nízka cena– predný štít nie je dostatočný na výšku
+ motorka vhodná aj pre menej skúsených– päta topánky sa odiera o rám, lezie to na nervy

Technické údaje Moto Guzzi V85 TT

motor:853 ccm, vzduchom chladený V twin
vŕtanie a zdvih:84 mm x 77 mm
výkon:76 k (56 kW) @ 7,500 o/min
krútiaci moment:82 Nm / 5,000 o/min
prevodovka:6 st manuálna
pohotovostná hmotnosť:243 kg

Fotogaléria Moto Guzzi V85 TT Travel

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri