Connect with us

Spravodajstvo

Ivan Jakeš predstavuje svoju KTM 450 RALLY na sezónu 2022

Publikovaný

on

Ivan Jakeš KTM 450 RALLY

Ivan Jakeš je matador náročných enduro súťaží, dá sa povedať, že aktuálne najskúsenejší na Slovensku, keďže všetkým súťažiam kraľuje Dakar Rally. A Ivan sa tohto najslávnejšieho terénneho dobrodružstva zúčastnil už 14x, z toho štartoval 12x (v roku 2008 musel byť celý pretek tesne pred štartom zrušený a v roku 2021 neprešiel COVID-19 testom). V 2013 mu celkový stupeň víťazov ušiel len o chlp, keď skončil na krásnom a dovtedy nevídanom 4 mieste celkovo.

Keďže nová sezóna už klope na dvere, tak sme sa porozprávali o tom, čo pripravuje na sezónu 2022 a hlavne aby nám predstavil svoj stroj KTM 450 Rally Replica. A len tak mimochodom pomedzi rozhovor zhodil starý polep a nahodil ten nový. Ten je vo farbách jeho aktuálneho domovského teamu s názvom Jantar team.

V čase natáčania sme ešte samozrejme nevedeli, ako to bude s ním a s Dakar Rally 2022. Žiaľ na poslednú chvíľu prišli komplikácie, ktoré jeho štartu zabránili. To však nič nemení na veci, že na celú sezónu 2022 sa teší a poctivo pripravuje.

Nižšie si pozrite niekoľko záberov z natáčania.

Advertisement

Pridaj komentár

Komentuj článok

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Advertisement

Najčítanejšie

Partneri